Erdoğan’dan yurt dışında yaşayan seçmene vaatler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplumsal medya hesabından yurt dışında yaşayan vatandaşlara yönelik paylaşım yaptı.

“Önceki iktidar sahipleri yıllarca sizleri görmezden geldi, yalnızca döviz muhtaçlığı olduğunda sizi hatırladı. Biz ise her sorununuzda yanınızda olduk, pek çok probleminizi çözdük, haklarınızı teslim ettik” açıklamasında bulunan Erdoğan, bundan sonra hayata geçirecekleri uygulamaları da aktardı.

Yurt dışında yaşayan Türkiye vatandaşları için TOKİ vasıtasıyla özel konut projeleri üreteceklerini kaydeden Erdoğan, aile ataşeliklerinin ve gezici konsolosluk hizmetlerimizin sayısını artıracaklarını belirtti.

Yurt dışında yetişmiş nitelikli beyinlerin Türkiye’de istihdam edilmelerini sağlayacaklarını açıklayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Parlamentoda sizlerin temsiline tartı verecek, taleplerinizin karşılanmasını temin edeceğiz. Yurt dışı borçlanması yoluyla emekli olanlara yurt dışında tam vakitli çalışma hakkı tanıyacağız. Taşınabilir aygıtların Türkiye’de kayıtsız kullanım müddetlerini sizler için 180 güne çıkartacağız. Türkiye’ye getirdiğiniz araçların tekrar girişi için, yurt dışında kalma kuralını 30 güne düşüreceğiz. Askerlik yapanların ikili muahedeler çerçevesinde vatani vazifelerinin Türkiye’de de tanınmasını sağlayacağız. Yurt dışında yaşayan 10 bin gencimizi her yıl ülkemize getireceğiz.”

Türkiye’nin dünyadaki temsilcisi olarak gördükleri yurt dışında yaşayan vatandaşlara sahip çıkmaya devam edeceklerini vurgulayan Erdoğan, şu iletisi paylaştı:

“Biriz, iriyiz, diriyiz. Sizlerle birlikte Türkiye’yiz. Türkiye Yüzyılı’nı inşallah ‘Güçlü Türkiye Güçlü Diaspora’ şiarıyla birlikte inşa edeceğiz. Bunun için sizlerden sandıklara koşmanızı, 14 Mayıs’ta tekrar bir destan yazmanızı bekliyorum. Sen varsan Türkiye var.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir