FLAŞ.. FLAŞ.. TOGG FİYATI AÇIKLANDI! TOGG fiyatı ne oldu? TOGG kaç dakikada şarj oluyor? Kaç km hız yapıyor? Renkleri…

Elektrikli araba TOGG’un fiyatının açıklanmasıyla birlikte araştırmalar sürat kazandı. TOGG’un özellikleri yine gündeme geldi. Yerli araba satışı için heyecan dorukta. 16-17 Mart’ta ön satışları başlayacak olan arabada renk ve model araştırması başladı. FLAŞ.. FLAŞ.. TOGG FİYATI AÇIKLANDI! 2023 TOGG özellikleri… TOGG satışa sunuluyor! TOGG kaç dakikada şarj oluyor? TOGG renkleri… Kaç km sürat yapıyor? TOGG şarj istasyonu…

TOGG FİYATI AÇIKLANDI

160 kW / 218 Beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10X RWD (arkadan itiş), iki farklı batarya seçeneğiyle 314 ve 523 kilometrelik menzillere sahip olacak. T10X’in 52,4 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneği 16,7 kWh/100 km (WLTP) güç tüketimi pahası sunarken, 88,5 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneğinin tüketim bedeli ise 16,9 kWh/100 km (WLTP).

T10X’in fiyatları şöyle oluştu:

V1 RWD Standart Menzil 953 bin TL

V2 RWD Standart Menzil 1 milyon 55 bin TL

V2 RWD Uzun Menzil 1 milyon 215 bin TL

TOGG ÖZELLİKLERİ NELER?

Rengi ile dikkat çeken TOGG, menekşe ve çivit mavisinin karışımına çalan metalik gri renkte tasarlandı.

Logo ise Doğu ve Batı kültürlerinin birlikteliğini simgeliyor.

300 km ve 500 km menzile sahip iki farklı güç paketi yer alacak.

30 dakikadan kısa müddette yüzde 80 şarj edilebilmesi planlanmaktadır.

TOGG RENKLERİ 2023 LİSTESİ

Togg’dan yapılan açıklamaya nazaran, “Bir arabadan fazlası” için yola çıkan Togg, 2023 yılının birinci çeyreğinde pazara sunacağı doğuştan elektrikli birinci akıllı aygıtı C SUV’da “Türkiye’nin Renkleri”ni kullanıcılarıyla buluşturacak.

Türkiye’nin akıllı arabası Togg; “Anadolu”, “Gemlik”, “Oltu”, “Kula”, “Kapadokya” ve “Pamukkale” isimlerini taşıyan “Türkiye’nin Renkleri” ile yollarda olacak.

TOGG KAÇ DAKİKADA ŞARJ OLUYOR?

Bataryaları Gemlik fabrikasında üretilecek olan C-SUV modelin yüksek süratli şarj özelliğine sahip Trugolar ile 25 dakika üzere bir müddette şarj olup yüzde 80’lik dolumla 500 kilometreden fazla yol gideceği hedefleniyor.

TOGG YERLİ ARABA KAÇ KM SÜRAT YAPIYOR?
Son suratı 180 km/saat olacak yerli arabanın 400 HP versiyonunda 0-100/km/saat hızlanması 4,8 saniye, 200 HP versiyonunda ise 7,6 saniyedir.

81 VİLAYETTE 1000 ŞARJ İSTASYONU

Trugo’nun 81 vilayette 600’ün üzerinde lokasyonda 1000 adet yüksek performanslı şarj aygıtı kurma amacı ile uyumlu olarak öncelikle 400 Shell istasyonu belirlendi. Belirlenen bu lokasyonların 320’sinde Trugo, 80’inde ise Shell & Turcas aygıtların kurulumundan sorumlu olacak.

YÜZDE 30’DAN FAZLA BURULMA DİRENCİ

Euro NCAP 5 yıldız düzeyine uyumlu, platforma entegre edilmiş batarya ile yüksek çarpışma dayanımı ve yüzde 30 daha fazla burulma direncine sahip olacak.

YENİ BATARYA TEKNOLOJİSİ

Yeni batarya teknolojisi ile 2025’ten itibaren 8 dakikada 250 km yol alabilecek şarj yapılacak.

GÜNEŞ PANELİ

Otomobilden çok akıllı bir aygıt olan Togg’un tavanında güneş panelleri yer alıyor. Art kapıları öteki araçlardan farklı bir istikamette açılıyor. İçinde selçuklu motifleri yer alan araçta cam açma kapama düğmeleri dahi standart araçlardan farklı.

AYNALAR

Togg’un sağ sol aynalarında dijital kameralar var. Şoför aracın içinde sağda ve solda yer alan ekranlardan aynaları izleyebilecek. Dijital aynaların yeri ileri üretimlerde değişerek daha fonksiyonel bir pozisyonla ikame edilecek.

HOLOGRAFİK ASİSTAN

Dünyada birinci defa Türkiye’nin arabasında kullanılmaya başlanacak olan “Holografik Asistan” teknolojisi için hazırlıklar sürüyor. Bu yenilikçi asistan, sıradan bir sanal gösterge panelinin çok ötesinde bir kullanıcı tecrübesi yaşatmak hedefi ile ileri göz takip algoritmaları ve holografik üç boyutlu görüntüleme teknolojilerinden faydalanacak.

Bu teknoloji sayesinde şoför gözünü yoldan ayırmadan aracın gösterge ekranında verilen bilgileri görmekle kalmayacak, birebir vakitte yol ve etraf hakkında gereksinimi olabilecek öteki tüm bilgilere ulaşabilecek.

400 BEYGİRLİK GÜÇ

Gelişmiş batarya idare ve faal termal idare sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketine sahip araba, 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile de 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanabilecek.

Son suratı 180 km/sa olacak aracın tek şarj ile batarya kapasitesine nazaran 300 km ve 500 km menzile sahip iki farklı güç paketi sunulacaktır.

REJENERATİF FREN SİSTEMİ

Araçta yer alacak rejeneratif fren sistemi ile yavaşlamalarda motorların dinamo üzere çalışması ve pili tekrar şarj ederek menzili %20’ye kadar uzatması hedefleniyor.

500+ KM MENZİL OPSİYONU

Doğuştan elektrikli modüler platform ile “300+” ve “500+” kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak araba, merkeze daima bağlı olacak ve güncellemeleri uzaktan 4G/5G temasıyla alabilecek.

UZAKTAN KONTROL

Endüstri 4.0’a yönelik akıllı sistemlerin kullanıldığı araba yalnızca elektrikli bir arabadan fazla otonom sürüş özellikleri uzaktan denetim özellikleriyle akıllı bir araba olarak satılacak.

Aracın gövdesinde yer alan mor renkli şeritler yandan çarpmalara karşı müdafaa hedefiyle konunan ileri teknoloji bir gereçtir.

Yerli araba satışı için heyecan dorukta. Bugün ön satışlarının başlayacağı düşünülen arabada renk ve model araştırması başladı. TOGG renkleri Türkiye’nin çeşitli bölgeleri ile sembolize edildi. Anadolu, Gemlik, Oltu, Kula, Kapadokya ve Pamukkale üzere isimler alan renkler büyük beğeni topladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir