Gençlerbirliği’nde Niyazi Akdaş yeniden başkan seçildi

Karayolları Genel Müdürlüğü Halil Rıfat Paşa Konferans Salonu’nda gerçekleşen Gençlerbirliği Harikulâde Seçimli Genel Kurulu’nda seçime mevcut lider Niyazi Akdaş, Zeki Celasun ve Serkan Aydın aday olarak girdi. 355 delegenin katıldığı seçimde, 345 oy kullanıldı. 345 oyun 221’ini Niyazi Akdaş, 69’unu Serkan Aydın ve 51’i Zeki Celasun aldı.

Divan üyelerinin seçilmesiyle başlayan genel konseyde Niyazi Akdaş idaresine ilişkin faaliyet, mali kontrol raporları ve 2023-2025 yılları ortası varsayımı bütçe başka ayrı oylanarak oy çokluğuyla ibra edildi.

Akdaş’ın yönetim kurulu asil listesinde ise şu isimler yer aldı:

“Cenk Aktaş, Sinan Aydın, Çoşkun Balkan, İsmet Baltan, Özgür Durşen, Cengiz Fırat, İsmail Geliş, Çoşkun Gencan, Ayhan Güney, Şansser Kadooğlu, Mustafa Koçak, Kubilay Güvenç, Kenan Memiş, Kaan Özer, Sezgin Özkan, Arda Yalı, Ahmet Yılmaz, Oktay Yüksel.”

“Vergi ve banka borcu hariç kulübün 45-50 milyon lira borcu var”

Genel kurulda konuşan Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş, kulübün mali yapısının değiştirilmesi gerektiğini tabir ederek, “Kulübün mali yapısını daha yeterli bir duruma getirebilmek lazım. Maalesef bu iki yılda aldığımız borç ve kur artışlarıyla buna muvaffak olamadık. Şahıs alacaklarını çıkardığınız vakit şu anda vergi ve banka borcu hariç kulübün 45-50 milyon lira borcu var ki vergi borcu 120 ay yayıldı. Ayda 600 bin lira ödenecek. Ben aldığımda 130 milyon lira borcu vardı. Euro da 10 liraydı, artık 30 lirayı buldu. Önceliğimiz bir defa altyapı. Bu kulübün kurtuluşunun altyapıdan olacağına inanıyorum” diye konuştu.

“Burada birçok Arda Güler’imiz var”

Bugüne kadar idare olarak 23 tane transfer yaptıklarını lisana getiren Akdaş, “Bunun bir tanesi bedavaydı. Öteki 7 adedini altyapıya yapılan 2-3 milyonluk transferlerdi. Altyapı bu transferler sayesinde kuvvetlendi ve dereceleri girdiler. İnşallah seneye daha uygun sonuçlar alacaklar. Burada birçok Arda Güler’imiz var. Bu kulübün istikbali karanlık değil aydınlık. Işıklı ufuklar yakın. En geç 2 sene içerisinde buradan dünya kadar Arda Güler çıkar. Karamsar olmaya gerek yok. Şu günlerde sıkıntılıyız. Bugünlerde el birliği içinde olmamız lazım. Maalesef onu da yapamıyoruz” tabirlerini kullandı.

Bu yıl açılacak olan Gençlerbirliği Spor Anadolu Lisesi’nin Türkiye’de bir birinci olduğunu söyleyen Akdaş, kelamlarına şöyle devam etti:
“Bakmayın spor lisesi diyor lakin biz onu futbol lisesi olarak açacağız. Bu futbol okulumuzdan birçok yeni Arda’lar çıkaracağız. Göreceksiniz bu futbol okulu çok başarılı bir eğitim verecek ve seçme futbolcular alacağız buraya.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir