Kılıçdaroğlu Açıkladı: “HDP ile Görüşmeye Gideceğim”

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’yi ziyaret edeceğini bildirdi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı ilan edilmesinin akabinde HDP’yi ziyaret edip etmeyeceği sorusu gündeme gelmişti. 

Halk Tv’den Fikret Bila’ya konuşan Kılıçdaroğlu, HDP’yi ziyaret edeceğini açıkladı. Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

“Elbette HDP’yi de ziyaret edeceğim. Cumhurbaşkanı adayı olarak, tüm Türkiye’nin, 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağım savında biri olarak tüm partileri ziyaret etmem esasen demokrasinin gereğidir. HDP’yi ziyaret etmemde ne sakınca olabilir? Meclis’te HDP’li Lider Vekili’nin idaresi altında çalışıyoruz. Kurullarda HDP’li vekillerle birlikte çalışıyoruz. HDP’yi ziyaret etmem kadar doğal bir şey olamaz. Ben esasen toplumun bütün kesitlerine ulaşmaya çalışan bir anlayışa sahibim, bunu da uygulamaya çalıştım. Bu tarafta çalışmalarım devam edecek.”

Mithat Sancar davet etmişti

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Kılıçdaroğlu’nu Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilmesinin akabinde tebrik etmiş ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı iyi olsun diyeyim ve ekleyeyim, kendisini bizlerle görüşmeye bekliyoruz’ demişti. 

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener katıldığı Habertürk yayınında CHP ile HDP arasında cumhurbaşkanlığı adaylığı konusundaki mümkün görüşmeyle ilgili ‘Alengirli işe karşıyım, dürüstlük ve açıklıktan yanayım. CHP, HDP ile görüşebilir, bu net. Lakin bize asla getiremez’ ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir