Son dakika: Bursaspor’a verilen ceza indirildi

Amedspor futbolcuları ve teknik takımı Bursaspor deplasmanında atağa uğramış, tribünlerde 1990’lı yıllardaki faili meçhul cinayetlerin sembolü “Beyaz Toros” ve “Yeşil” posterleri açılmıştı.

Saldırıya ait açılan soruşturmada üçü özel güvenlik vazifelisi olmak üzere dokuz kişi gözaltına alınmış ve sorumlu kamu vazifelisi üç güvenlik yöneticisi misyondan uzaklaştırılmıştı. Gözaltına alınanların tümü serbest bırakılmıştı.

Bursaspor Kulübü ve yöneticileri Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilmiş, kulübe 9 maç seyircisiz oynama cezası verilmişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli cezanın akabinde yaptığı birinci küme toplantısında Bursaspor taraftarına selam göndererek, “Milli duruşlarından ötürü tebrik ediyorum. Bize nazaran Amed diye bir yer yoktur, Amedspor’dan bahsedilemeyecektir” demişti.

Tahkim Kurulu, Bursaspor’a verilen 9 maçlık seyircisiz oynama cezasını 7 maça indirdiğini duyurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Heyeti’nin (PFDK) 9 Mart 2023 tarihli açıkladığı kararla Bursaspor’a Amedspor maçında taraftarlarının neden olduğu yakışıksız ve makûs tezahürat nedeniyle ve bu aksiyonun tıpkı dönem içinde konut sahibi kulüp olduğu karşılaşmada 5. defa gerçekleştirilmesinden ötürü 1 maç; birebir Bursaspor taraftarları ile mensuplarının neden olduğu saha olayları ve talimatlara alışılmamış aksiyon nedeniyle 8 maç olmak üzere toplam 9 maç kendi alanında seyircisiz oynama ve 326 bin TL para cezası vermişti.

Bursaspor’un verilen cezalara ait itirazını inceleyen TFF Tahkim Kurulu, toplamda 9 maçlık seyircisiz oynama cezasını 7 maça, para cezasını ise 256 bin TL’ye düşürdüğünü açıkladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir